10+ výmluv, proč necvičit. A jak s nimi zatočit!

Všichni ví, že by to bylo fajn. Většina to ale nedělá a nachází desítky výmluv. O čem je řeč? O pravidelném cvičení či pohybu na čerstvém vzduchu.

Máme hromadu opravdu dobrých výmluv, proč zrovna dnes necvičit. Pojďte se spolu s námi dnes podívat na to, jaké výmluvy dokážeme vymyslet a čím si obhájit nečinnost. Najít výmluvu, proč necvičit, dokáže každý. Ale překonat se umí jen silný jedinec. Jsi jím?

vymluvy-cviceni

  • Nemám čas

Nejčastější výmluva, která snad nikoho nepřekvapí. Čas je nepřítel. Jestli si myslíte, že potřebujete hodinu a víc v posilovně, pak to už dneska neplatí. Stačí i 15 až 30 minut pohybu, aktivního, a časem poznáte ten rozdíl. Jen musíte chtít.

Dobře jíst a hýbat se ani nemusí být časově náročné. A stejně tak, ani finančně, věřte mi. Pravdou je, že jíst lépe a hýbat se rozhodně nestojí spoustu peněz. A často ještě ušetříte za zbytečnosti.

  • Nemám v okolí posilku

Ale no tak, cvičit můžete i bez posilovny. Stačí cvičit s vlastní vahou a chytře ji při tréninku využívat. Časem si domu dokoupíte pár kousků náčiní a hlavně, opět, začít se hýbat. Zkuste se poohlédnout po videích, případně si najděte partnera, který s vámi bude cvičit.

  • Jsem ve stresu

Ruku na srdce, kdo v dnešní době není. Nestíhám termíny. Problémy doma. Problémy…… A takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Co možná nevíte, tak právě cvičení může pomoci odbourat stres. Takže, při stresu bychom měli přece cvičit, co myslíte?

Jste ve stresu a nevíte, jak si odfrknout? Nejlepší rada je, dejte si pořádně do těla.

  • Mám moc práce v domácnosti i práci

Ano, věřte mi, že 90% lidí tohle taky řeší. A přece, někdo to pokoří a chodí cvičit. Proč ne vy? Věřte mi, cvičení pomůže při stresu a současně, díky tomu zvládneme tu hordu práce bez rizika nemoci. A to se vyplatí, co myslíte?

  • Nemám dost peněz

Jak jsme již uváděli výše, cvičit můžete vlastní vahou. Pořizovat si činky či permici do posilovny není nutné. Kliky, angličáky, shyby, výpady, dřepy, sklapovačky, stojka. Vybavení už máte, je čas začít!

  • Nevím, jak začít cvičit

Každý nějak začínal, důležité je udělat ten první, nejdůležitější krok. Projděte Youtube, přečtěte si pár článků, běžte okouknout kolegy do posilky a případně se poraďte s trenérem, jak začít. Uvidíte, že časem se do toho dostanete a pak to budete vy, kdo bude radit začátečníkům.

  • Nemám s kým cvičit

Věřte mi, stačí začít a časem uvidíte, že se k vám někdo přidá. A pokud ne z rodiny, pak určitě někdo z komunity. Třeba sám/sama někoho inspirujete a budete vzorem. Máte přeci sebe, tak cvičte se sebou.

  • Dneska není hezky, počkám si na sluníčko

Nemusíte přece cvičit jen venku. Co takhle si doma zatopit, rozložit podložku a vlastní vahou udělat pár cviků, které vás dostanou do formy. Nebo se jen 15 minut hýbat v rytmu hudby. Nemá cenu se vymlouvat na počasí.

  • Nejsou z toho žádný výsledky

Ano, pokud cvičíte 1 měsíc a stále nic nevidíte, pak nevěste hlavu. Dejte tomu minimálně 1/2 roku, než začnete pozorovat, že se něco děje. A věřte mi, poznáte to! Většina lidí láme hůl nad cvičením moc brzo. Pokud se budete držet plánu a vytrváte, dostanete se do formy. Avšak snadné to není, je nutné mít opravdu pevnou vůli a vytrvat.

  • Obezitu mám v genech

Máme pro vás krutou pravdu - pouze zhruba 1 % populace má v genech nějaký kód, který je doopravdy předurčuje k obezitě. Takže, stačí změnit návyky a mít pevnou vůli.