FITNESS vánoční cukroví - osvědčené recepty

Pokud chcete letos zkusit něco zdravějšího a fit, nahraďte tradiční vánoční recepty jejich odlehčenou formou. Inspirujte se a zkuste recepty od nás.

Vánoční fitness recepty

Vánoce jsou za dveřmi, nebudeme si nic nalhávat. Většina nyní shání dárky, plánujeme cesty za rodinou a taktéž přemýšlíme, co za cukroví letos vymyslíme. Klasika je klasika, ale co to udělat letos trochu jinak, abychom dopřáli klid naší figuře. Po Novém roce to nebude tak náročné, vrátit se do formy.

1. FITNESS VANILKOVÉ ROHLÍČKY

SUROVINY:

250 g špaldové mouky
150 g mletých mandlí
60 g třtinového cukru
160 g kokosového oleje
vanilkový cukr na obalování

POSTUP:

Ve větší misce smícháme mouku, cukr a mleté mandle. Přidáme kokosový olej (a případně dle potřeby zakápneme mlékem). Vypracujeme tuhé těsto, které dáme do ledničky na 20-30 minut, aby nám ještě lépe ztuhlo.

Postupně trháme kousky těsta, válíme na pomoučněném vále a tvarujeme rohlíčky. Rohlíčky následně poklademe na plech vyložený papírem na pečení, a pečeme je na 160 °C zhruba 20-25 minut (dokud nebudou okraje rohlíčků zlatavé). Po upečení je necháme vychladnout, a nakonec je můžeme obalit ve vanilkového cukru dle chuti.

2. PROTEINOVÉ PERNÍČKY

SUROVINY:

300 g špaldové mouky
1 balíček kypřícího prášku
perníkové koření
30 g proteinu
120 g medu
1 vejce
50 g másla
50 g kokosového oleje
vajíčko na potření

POSTUP:

Nejprve smícháme mouku s kypřícím práškem, proteinem a perníkovým kořením. Do takto připravené sypké směsi přidáme rozpuštěné máslo a kokosový olej. Postupně přidáme vajíčko a med, do částečně tekuté směsi. 

Uhněteme těsto na perníčky a odložíme ho do lednice na noc. Druhý den těsto rozdělíme, po částech rozválíme a vykrajujeme. Perníčky nakonec poklademe na plech vyložený papírem na pečení, potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme na 200°C po dobu 5-10 minut.

vanocni-fitness-recepty