Kloubní výživa: Proč je důležitá a kterou vybrat?

Kloubní výživa: Proč je důležitá a kterou vybrat?

 

Kvalitní kloubní výživa vyživuje nejen klouby, ale i chrupavky a pojivové tkáně, které tvoří pohybový aparát. Pro to, aby správně fungoval, je potřeba o něj pečovat. O to víc, pokud sportujete. Nejlepším lékem je prevence. Pojďme se podívat společně na to, co můžete pro své klouby udělat, jak o ně pečovat a jaké přípravky zvolit.

Proč je kloubní výživa pro sportovce důležitá

Ač se kloubní výživa v televizi většinou doporučuje především starším lidem, neměli by na ni zapomínat ani mladší generace. Pro fyzicky aktivní jedince to platí dvojnásob. Při aktivitě (ale i věkem) dochází k namáhání a opotřebování. U kloubů je ošemetné, že jakmile se nám připomenou a začne v nich bolet, je už většinou pozdě. Proto je důležité myslet na prevenci a o klouby pečovat s předstihem. Je důležité kloubní výživu užívat dlouhodobě. Jedním balením by to pro vás rozhodně skončit nemělo.

 

Kloubní výživa recenze

Které přípravky jsou nejlepší? Můžete se dívat na recenze kloubní výživy na portálu Heureka. Zde narazíte například na kloubní výživu od Alavis. Ta je prodávaná lidem, ale byla vyrobena pro koně. Buďte s tímto výrobkem trochu opatrní, především co se týče dávkování. Kůň o půl tuny má jinou dávku než člověk o 80 kg. Dále se mohou objevit obtíže se stravitelností - koňský trávicí systém je odlišný od lidského.

Rozhodně se vám vyplatí kupovat klasickou kloubní výživu pro lidi. Někteří lidé se domnívají, že jim prospěje kloubní výživa pro koně, nebo dokonce kloubní výživa pro psy. Přípravek může být vyroben na podobné bázi, ale rozhodně by měl být upravený speciálně pro lidi.

 

 Ostrovit Glukosamin - 90 tablet                        MEX FLEXO - 400 g                         Ostrovit Collagen - 90 kapslí

 Ostrovit glukosamin-chondroitin       Mex Flexo kloubní výživa       Ostrovit kolagen ochrana kloubu