Je L-carnitine neboli l-karnitin zázračný spalovač tuků?

Je L-carnitine neboli l-karnitin zázračný spalovač tuků?

L-carnitine, někdy také L-karnitin, se využívá při redukčních dietách jako spalovač tuků. Jde o specifickou aminokyselinu, která nastartuje proces trávení a urychluje odbourávání tuků ve vašem těle. Pojďme se na něj podívat trochu blíže. V následujícím článku si povíme o tom, jak funguje a zda se vám opravdu vyplatí do něj investovat.

Co to je L-carnitine

Ač se o něm často uvádí, že jde o aminokyselinu, není to tak docela pravda. Odborníci ho často klasifikují jako látku na pomezí mezi aminokyselinou a vitamínem. Jaké jsou účinky L-carnitine? Nastartuje proces přeměny tuků na energii, a tím urychlí jejich spalování. Velkou výhodou navíc je, že takto funguje nejen během cvičení, ale i poté, co jste aktivitu ukončili a vaše tělo regeneruje.

Nemyslete si ale, že jde jen o hubnutí a redukční režim. L-carnitine je klíčový i pro zdravé svaly a růst. Stará se o zdraví orgánů, například jater. Pravdou je, že L-carnitine produkuje lidské tělo samo o sobě. Dejte si ale pozor – málokdy ho vyprodukuje skutečně takové množství, které potřebuje. A v tu chvíli přichází na scénu doplňky stravy. Ty by měli zvážit především vegani a vegetariáni, jelikož L-carnitine se vyskytuje nejvíce v živočišných produktech. Nebojte se, L-carnitine se dá sehnat i ve vegan verzích.

Co o L-carnitine prozradily diskuze

Udělali jsme za vás malý L-carnitine test. Jak to s tímto přípravkem opravdu je? Uživatelské recenze a internetová fóra si L-carnitine pochvalují. Má hned několik benefitů, které lidé často zmiňují, např.:

  • urychluje hubnutí
  • zvyšuje vytrvalost
  • chrání svalstvo
  • podporuje mozkové funkce

Na trhu narazíte jak na kapsle, tak na L-carnitine liquid. Podtrženo, sečteno – L-carnitine je fatburner, na který se můžete spolehnout.

 

     Ostrovit L-Carnitine            Nutrend Carnitin                OLIMP L-Carnitine 1500mg