Nejlepší vánoční dárky pro sportovce

Nejlepší vánoční dárky pro sportovce

Vánoce už jsou za rohem. Sháníte pozornosti pro vaše blízké? Přinášíme tipy na nejlepší dárky pro sportovce. Vyberte si z našeho seznamu a udělejte jim letos radost něčím smysluplným. Pokud navíc objednáte za více než 1700 Kč, dopravu od nás máte zcela zdarma.

 

Vitamíny a minerály pro pevné zdraví a lepší výkon

Každý sportovec má zvýšené nároky na vitamíny a minerály. Jsou nezbytné pro zdravý organismus a psychickou pohodu. Správné dávkování pomůže k lepším výkonům. Nezapomeňte na to, že v zimě na nás ze všech stran útočí bakterie a viry. Je proto obzvlášť důležité dbát na dostatečný příjem důležitých látek.

Pokud si nejste jistí, jaký přípravek darovat, vyřešte to multivitaminem nebo multiminerálem. Tyto produkty obsahují mix nejdůležitějších látek v jedné dávce.

 

Kloubní výživa pro podporu pohybového aparátu

U kloubů je nejdůležitější prevence. Žádnému fyzicky aktivnímu člověku by proto neměla na polici chybět spolehlivá kloubní výživa. Ta pečuje o obnovu chrupavek, předchází opotřebení, bolesti a zánětům.

Kvalitní kloubní výživa by měla obsahovat zejména trojici glukosamin, chondroitin a MSM. Důležitý je i kolagen. Ten je dobré brát společně v kombinaci s vitamínem C, který podporuje jeho přirozenou syntézu v těle. Kloubovka je dobrá jak v tabletách, tak v sypké či tekuté formě.

 

Protein pro doplnění bílkovin

Protein je základním vybavením každého fitness nadšence a sportovce. Je nezbytný pro doplnění bílkovin v co nejčistší formě. Ideální jako svačina i plnohodnotné jídlo kdykoliv během dne. Zajistí svalový růst a správnou regeneraci po tréninku.

Nabízíme izoláty, hydrolyzáty, kaseiny a další druhy. Kromě produktů ze živočišných zdrojů máme i verze pro vegany ze zdrojů rostlinných. Vyberte si z velké nabídky příchutí a složení. Některé jsou zcela bez laktózy, tuků či sacharidů. Nejste si ohledně výběru jistí? Podívejte se na typy a vlastnosti proteinů.

 

BCAA pro regeneraci a růst svalů

BCAA a aminokyseliny obecně jsou nezbytné pro zdravé a silné svaly. Pokud se váš blízký snaží nabrat svalovou hmotu, bez těchto produktů se neobejde. Jednak pomáhají nové výstavě a za druhé chrání již stávající svalstvo před poškozením, ke kterému může snadno dojít vlivem tvrdého tréninku.

Kromě BCAA je oblíbený také arginin (zejména u kulturistů), glutamin a leucin. Na růst svalů a lepší výkonnost doporučujeme beta alanin. Ten v těle pomáhá vytvářet karnosin. Tato látka snižuje riziko překyselení svalů, které vždy vede ke zhoršení výkonu. Beta alanin je dobrý jak na kulturistický trénink, tak na HIIT. Podpoří vytrvalost a fyzickou zdatnost.

Kreatin pro maximální sílu a vytrvalost

Kreatin je látka, která pomáhá zlepšit silový výkon. Posílí svalstvo a díky tomu budete schopni trénovat opravdu tvrdě. Je důležitý i jako prevence proti zranění a pro lepší regeneraci po tréninku. Oblíbený je zejména kreatin monohydrát, který nabízí optimální poměr ceny a kvality.

 

Kofein a taurin proti lenosti

V zimě je brzy tma a nikomu se do ničeho moc nechce. Jsme neustále unavení a posilovnu čas od času raději vynecháme. Darujte vašemu blízkému energetickou bombu, která ho nabudí a vlije mu novou sílu do žil.

Doporučujeme přípravky s kofeinem nebo taurinem. Ty určitě znáte z energetických nápojů. Jenže ty jsou také plné cukru. Proto nabízíme přípravky s kofeinem a taurinem v čisté podobě bez zbytečných přídavků.

Kofein či taurin obdarovaného nabije energií, zlepší jeho koncentraci a pomůže s lepší koordinací pohybu během cvičení. Ocení je i v každodenním životě například během řízení, při dlouhé směně nebo během učení.

 

Spalovače tuku pro perfektní postavu

Spalovače tuku jsou skvělým dárkem pro každého, kdo pracuje na své postavě. Pokud se váš blízký snaží zbavit nadbytečných kil nebo vyrýsovat postavu, určitě ho potěšíte. Spalovače rozehřejí organismus a urychlí rozkládání tuků na energii.

Užívají se před tréninkem, kdy se naplno projeví jejich efekt. Nezapomeňte, že pokud mají být vidět výsledky, je potřeba trénink a spalovače kombinovat i s kalorickým deficitem.

Spalovače nejsou žádná nebezpečná chemie. Najdete v nich neškodné a legální látky jako je extrakt zeleného čaje, kapsaicin a další. Oblíbený je zejména l-karnitin či synefrin

 

Oříšková másla pro lepší chuť

Oříšková másla jsou perfektní složkou do promyšleného jídelníčku. Obsahují vysoký podíl zdravých tuků, proteinů a sacharidů. Tělu dodají kvalitní výživu a zasytí ho na delší dobu. Navíc mají široké pole využití. Rozhodně nemusíte zůstat jen u mazání na chleba. Jsou oblíbené také do kaší, na pečení či jako přísada do exotických omáček.

Kromě arašídů nabízíme také másla z kešu, lískových ořechů a spoustu zajímavých kombinací, po kterých se sbíhají sliny.

Proteinové potraviny pro každého, kdo má rád dobré a kvalitní jídlo

Proteinové potraviny jsou skvělým řešením pro každého, kdo si rád dopřeje něco dobrého, ale zároveň si hlídá jídelníček. Obsahují vysoký podíl bílkovin a minimum sacharidů a tuků. Slazené jsou přírodními nebo umělými sladidly. Navíc obohacené o vitamíny.

Nejlepší na tom je, že jsou hned hotové. Například instantní kaše, kterou stačí zalít vodou a poté už jen doplnit oblíbeným toppingem. Nebo palačinková směs  s lyofilizovaným ovocem. Uděláte ji dopředu do zásoby a můžete si ji vzít s sebou do práce či do školy jako super oběd nebo svačinku.