+

Proteinové tyčinky: Které jsou nejlepší a jak si je připravit doma..

Proteinové tyčinky: Které jsou nejlepší a jak si je připravit doma

Proteinové tyčinky jsou plné bílkovin. Tato rychlá svačinka je oblíbená jak u sportovců, tak příznivců zdravé a vyvážené stravy. Je zdrojem proteinů a využijete ji nejen, když nestíháte nebo máte perný den. Dají se pořídit ve spoustě variantách a příchutích. Které proteinové tyčinky jsou nejlepší? V následujícím textu vám dáme pár tipů. Na konec jsme přidali také recept na domácí proteinové tyčinky, který si můžete vyzkoušet i u vás doma.

Nejlepší proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky představují zdravé mlsání, kterým zároveň doplníte chybějící bílkoviny. Je jen na vás, zda budete tyčinky brát jako odměnu nebo záchranu v případě, že nestíháte. Dobrá proteinová tyčinka by měla mít vysoký obsah bílkovin a nízký obsah sacharidů a tuků. V současnosti se dají pořídit i proteinové tyčinky bez cukru.

Proteinové tyčinky seženete například v dm drogeriích, my vám ale radíme kupovat je především ve specializovaných obchodech se sportovní výživou. Tam mají zpravidla větší výběr, a navíc kvalitnější produkty.

Protein, ze kterého jsou vyráběny, se získává z různých zdrojů. Nejčastěji jde o syrovátkový protein, setkáte se ale i s proteinem rostlinného původu. Takové vegan proteinové tyčinky už dnes není vůbec problém sehnat. Narazíte na ně například v naší nabídce.

Proteinové tyčinky recept

Na 10 až 16 tyčinek si připravte

  • 1 a půl hrnu arašídového másla
  • ¾ hrnku neslazeného proteinového prášku
  • ¼ hrnku javorového sirupu nebo medu
  • půl lžičky soli
  • 100 g rozpuštěné čokolády

Vše kromě čokolády smíchejte dohromady a vytvořte těsto. Dejte ho do na menší plech a ten vložte do ledničky. Počkejte, až vše ztuhne a poté nakrájejte na tyčinky. Rozehřejte čokoládu a tyčinky s ní polejte. Pokud je čokoláda příliš hutná, přidejte lžíci másla nebo oleje. Ještě jednou dejte do ledničky a počkejte, až ztuhne i čokoláda.

 

Extrifit EXXE proteinová tyčinka    Barebells Proteinová tyčinka     BiotechUSA Zero proteinová tyčinka

    Extrifit EXXE protein bar          Barebells proteinová tyčinka         Biotech zerobar proteinová tyčinka

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.