Proteinové tyčinky: Které jsou nejlepší a jak si je připravit doma..

Proteinové tyčinky: Které jsou nejlepší a jak si je připravit doma

Proteinové tyčinky jsou plné bílkovin. Tato rychlá svačinka je oblíbená jak u sportovců, tak příznivců zdravé a vyvážené stravy. Je zdrojem proteinů a využijete ji nejen, když nestíháte nebo máte perný den. Dají se pořídit ve spoustě variantách a příchutích. Které proteinové tyčinky jsou nejlepší? V následujícím textu vám dáme pár tipů. Na konec jsme přidali také recept na domácí proteinové tyčinky, který si můžete vyzkoušet i u vás doma.

Nejlepší proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky představují zdravé mlsání, kterým zároveň doplníte chybějící bílkoviny. Je jen na vás, zda budete tyčinky brát jako odměnu nebo záchranu v případě, že nestíháte. Dobrá proteinová tyčinka by měla mít vysoký obsah bílkovin a nízký obsah sacharidů a tuků. V současnosti se dají pořídit i proteinové tyčinky bez cukru.

Proteinové tyčinky seženete například v dm drogeriích, my vám ale radíme kupovat je především ve specializovaných obchodech se sportovní výživou. Tam mají zpravidla větší výběr, a navíc kvalitnější produkty.

Protein, ze kterého jsou vyráběny, se získává z různých zdrojů. Nejčastěji jde o syrovátkový protein, setkáte se ale i s proteinem rostlinného původu. Takové vegan proteinové tyčinky už dnes není vůbec problém sehnat. Narazíte na ně například v naší nabídce.

Proteinové tyčinky recept

Na 10 až 16 tyčinek si připravte

  • 1 a půl hrnu arašídového másla
  • ¾ hrnku neslazeného proteinového prášku
  • ¼ hrnku javorového sirupu nebo medu
  • půl lžičky soli
  • 100 g rozpuštěné čokolády

Vše kromě čokolády smíchejte dohromady a vytvořte těsto. Dejte ho do na menší plech a ten vložte do ledničky. Počkejte, až vše ztuhne a poté nakrájejte na tyčinky. Rozehřejte čokoládu a tyčinky s ní polejte. Pokud je čokoláda příliš hutná, přidejte lžíci másla nebo oleje. Ještě jednou dejte do ledničky a počkejte, až ztuhne i čokoláda.

 

Extrifit EXXE proteinová tyčinka    Barebells Proteinová tyčinka     BiotechUSA Zero proteinová tyčinka

    Extrifit EXXE protein bar          Barebells proteinová tyčinka         Biotech zerobar proteinová tyčinka