Recepty na domácí proteinové tyčinky

Honí vás mlsná na něco dobrého a jen těžko odoláváte? Pak právě pro vás máme pár tipů na lahodné domácí proteinové tyčinky, které zvládne připravit opravdu každý. Směle do toho, není to nic složitého.

1. Fitness proteinové tyčinky

Ideální v době, kdy potřebujete v posilovně doplnit energii či zahnat hlad.

SUROVINY

120 g proteinu dle chuti (doporučuji vanilku nebo čokoládu)
120 g namletých ovesných vloček
60 g namletých vlašských ořechů
2 lžíce kvalitního medu
150 - 200 ml mléka
1/2 hrnku kokosu
100 g ovoce dle chuti (rozinky, fíky nebo sušené ovoce)

POSTUP:

V míse smíchejte všechny sypké ingredience, poté přilévejte postupně mléko do doby, než vznikne vláčné těsto. Nakonec přimíchejte med a ovoce dle chuti.

Takto připravené těsto vléváme do menšího pekáčku a pečeme v troubě při 170 °C cca 30 minut. Jakmile začne na povrchu zlátnout, je hotovo a je nutné je vyndat.

Z pekáčku pak vyndáme hmotu tyčinek a po lehkém vychladnutí jej vyklopíme a krájíme na tyčinky, které necháme vychladnout.

2. DOMÁCÍ PROTEINOVÉ TYČINKY BEZ CUKRU

Vychutnejte si lahodnou tyčinku bez cukru. Budou vám ji závidět, věřte mi.

SUROVINY:

3-4 odměrky proteinu
2 lžíce kokosového oleje rozpuštěného
4 lžíce kakaa
4 lžíce nastrouhaného kokosu
4 lžíce mixu ořechů dle chuti
100 ml mandlového mléka

POSTUP:

Všechny suroviny smícháme a pořádně propracujeme. Nesmí to být řídké. Případně přidáme kokos nebo protein, dokud nebude těstíčko hutné. Takto připravenou směs vměstnáme do formy (silikonové například).

Konzistence je mazlavá a lepivá, tak to má být. Před vložením do mrazáku, naznačíme řezy, díky tomu se nám bude hmota poté lépe krájet na tyčinky.

Vložíme na hodinu do mrazáku. Rozehřejeme kokosový olej, vmícháme kakao a pak nařežeme tyčky a potopíme je vždy do čokolády. Pokládáme na pečící papír. Ihned čokoláda krásně tuhne a tyčky jsou lepší než kupované.

3. RAW proteinové fitness tyčinky

Kdo miluje RAW, pak právě pro něj tu máme super receptík, kterému nikdo neodolá.

SUROVINY:

175 g proteinu
175 g ovesná mouka
15 g kakaa na vaření
30 g strouhaného kokosu
1 lžíce kokosového oleje
50 ml vody

POSTUP:

Kokosový olej rozpusťte v mikrovlnné troubě a všechny ingredience spolu s ním propracujte v nelepivé těsto. V případě, že lepí, přidávejte kakao a protein dle chuti. Případně přidejte kokos, budou mít lepší chuť.

Z těsta vytvarujte tyčinky, obalte je v kokosu a naskládejte do krabičky. Jednotlivé vrstvy můžete prokládat alobalem nebo potravinářskou fólii, aby se tyčinky k sobě nepřilepily. Bude se vám lépe mlsat a nestane se z nich velká koule.

Dejte ztuhnout do lednice a skladujte v lednici, kde vydrží cca týden.