Tribulus Terrestris - Co to je a jaké jsou jeho účinky

Tribulus – co to je a jaké jsou účinky?

Tribulus (Tribulus Terrestris), u nás známý také pod jménem kotvičník zemní, je bylina s pozitivním vlivem na lidské zdraví. V následujícím článku se podíváme na to, na co je tribulus dobrý, kdo by ho měl užívat a s jakými variantami se na trhu setkáte.

Tribulus recenze

Tribulus se používá již od starověku. Pro fitness nadšence je jak dělaný. Podporuje totiž regeneraci a růst svalů. Navíc prokazatelně zvyšuje výdrž, sílu, a dokonce rychlost u sprinterů na krátké i delší vzdálenosti. Působí jako takový povzbuzovák pro celé tělo (včetně imunitního systému) a mysl. S kotvičníkem můžete docela jednoduše urychlit vaše výsledky.

Mezi jeho nejdůležitější vlastnosti se počítá vliv na produkci hormonů testosteronu u mužů a estrogenu u žen (a to až o 30 %). Jde o naprosto legální a přírodní cestu, jak můžete svou hormonální hladinu vylepšit. Podporuje také vyšší sexuální aktivitu, libido a potenci. Osvědčil se i při léčbě neplodnosti u žen i u mužů. 

Vědecké studie odhalily, že pravidelné užívání kotvičníku vede k rychlejšímu spalování tuků a tvorbě svalů. Ve spojení s pravidelným tréninkem a správným výživovým plánem z vás udělá nového člověka.

Který druh je nejlepší a které přípravky užívat

Který druh je nejsilnější? Výzkumy ukazují, že bulharský tribulus nebo také Bulgarian Tribulus. Najdete ho např. ve Vermoherb Tribulus. Oblíbeným produktem jsou také My FOOD Tribulus a Tribulus Maximus.

Tribulus Terrestris vedlejší účinky

Je důležité dodržovat doporučené denní dávkování. Pokud to s kotvičníkem přeženete, hrozí vám zažívací potíže. Nedoporučujeme ho lidem, které trápí problémy s prostatou. Vyšší hladina testosteronu by mohla vést k jejímu zvětšení, což je nežádoucí. Není vhodný pro těhotné, kojící a dospívající, u kterých může vychýlit hormonální rovnováhu. Osoby mladší 20 let by ho neměly užívat vůbec.

 

    Vemoherb Bulgarian Tribulus - 90 kapslí       My Food TRIBULUS - 90 kapslí           Fitco Tribulus 500 mg - 120 kapslí