Podpora imunity v podobě Vitamínu D3

Vitamín D3: benefity a kde ho najít

Vitamín D3 (nazývaný také cholekalciferol) patří do skupiny vitamínů D. Připravili jsme pro vás krátký článek, který shrne to nejdůležitější, co byste o něm měli vědět. Probereme si jeho benefity a také to, jak ho do těla dostat.

Vitamín D3 pod drobnohledem – co to je a k čemu je dobrý

Vitamín D3 patří mezi vitamíny, které se rozpouští v tucích. Pro tělo je velmi důležitý a jeho deficit může mít fatální následky. Kromě posilování imunity pomáhá vstřebávat vápník, a podílí se tedy na mineralizaci kostí. Je významný i pro vývoj zubů. To ale není všechno. Funguje také jako steroid a zajišťuje správnou funkci svalů. D3 je skvělý i jako prevence. Například snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Dejte si pozor. Jeho nedostatek může vést k řídnutí kostí a osteoporóze. Méně závažné, přesto stejně nepříjemné, jsou i další průvodní jevy jeho deficitu:

  • bolesti svalů a kloubů
  • chronické krvácení dásní
  • únava
  • nechutenství

Možná si říkáte, že vlastně o nic nejde a mávnete nad tím rukou. Vitamín D je přeci všude okolo nás. Není tomu tak. Na západě mají lidé nedostatek D a v Čechách obzvlášť. Nejen, že se méně vystavujeme slunečnímu záření (ani přes opalovací krém déčko neprojde). Ale navíc ho moc nepřijímáme ani v potravě. Ne každý má to štěstí a žije ve Středomoří, vystavuje se denně sluníčku a má pestrý jídelníček plný ryb. Co se s tím dá dělat?

Kde najít vitamín D3

D3 vitamín se nachází v rybím tuku, játrech, mléce nebo vaječném žloutku. Bohužel jen z potravin doporučenou denní dávku přijmete velmi těžko. To se naštěstí dá vyřešit doplňky stravy.

Doporučujeme například Vitamin D3+, který je u zákazníků velmi oblíbený. Pokud chcete pro svoje zdraví udělat maximum, vyzkoušejte Vitamin D3 + K2. V tomto balení najdete kombinaci dvou vitamínů, které se skvěle doplňují. Oba totiž podporují srdeční činnost a zdravé kosti.

 

Vitamín D3 5000 iu - 250 kapslí                  Ostrovit  Vitamín D3+K2 - 90 tabel