Domácí proteinová kaše - Recept, který zvládne každý

Domácí proteinová kaše: jednoduchý recept, maximální požitek

Proteiny jsou pro náš organismus důležité hned z několika důvodů. Jsou důležité pro regeneraci a tvorbu svalů. Ale i pro imunitu a celkové správné fungování organismu. Proteinové kaše a další obdobné výrobky jsou skvělým pomocníkem před tréninkem i po něm. Připravili jsme si pro vás recept na domácí proteinovou kaši, kterou si doslova zamilujete. Přitom je tak jednoduchá!

Proteinová kaše do každého jídelníčku

Proteinová kaše je optimálním řešením v případě, že nemáte dostatečně vysoký příjem bílkovin. To může být způsobeno nejen jejich reálným nedostatkem v běžném jídelníčku. Ale také tím, že je zkrátka hůř vstřebáváme. A proto je potřeba proteiny doplňovat. Například v podobě proteinové kaše.

Ty jsou ideálním řešením v případě, že nestíháte připravit vydatné jídlo. Nejčastěji si ji lidé připravují jako snídani. Nemusí to tak ale být. Je zcela na vás, kdy si ji dopřejete. Na trhu koupíte spoustu polotovarů a předpřipravených kaší v prášku. Ne každému to vyhovuje. Pokud je to i váš případ, pak pro vás máme skvělou zprávu.

Můžete si totiž připravit svou vlastní, zcela podle sebe. Zabere vám to jen chviličku a můžete si do ní dát všechny vaše oblíbené suroviny.

Domácí proteinová kaše – recept, který zvládne každý

Následující recept spojuje naše nejoblíbenější suroviny – protein a ovesné vločky. Ovesné kaše jsou snídaňový hit. Skvěle zasytí a nastartují vás na náročný den. Co ji ale takhle trochu upravit? Naše verze je plná proteinu! Sfouknete tak dvě mouchy jednou ranou. Připravte si:

  • proteinový prášek
  • mléko, vodu
  • semínka, ořechy
  • oříškové máslo
  • banán

Ovesné vločky a nakrájený banán dejte do hrnce. Přidejte trochu vody nebo mléka a ohřívejte cca 8 minut na střední výkon, dokud oves nevstřebá vodu a banán se s ní nesmíchá. Sundejte z plotny a přimíchejte protein. Dozdobte a dochuťte tak, jak máte rádi.

 

       Extrifit Protein Break - 900 g                               Czech Virus Perfect Protein Porridge - 500 g