Koňská kloubní výživa Alavis Triple Blend pro zdravé klouby, vlasy a krásnou pleť

Také přemýšlíte nad Alavisem? Lidé všude kolem říkají, že se jedná o zázrak! Prý je na klouby skutečně ten pravý pomocník. No jo, ale věděli jste, že není účinný jen na klouby? Že po něm můžete mít i lepší pleť a vlasy? To už se dá ta specifická chuť zvládnout, co myslíte? Na následujících řádcích si představíme Alavis Triple Blend a společně pochopíme jeho význam v naší přípravě, kdy dostávají klouby zabrat. A ocení jej opravdu každý, třeba i vy.

I klouby potřebují svůj “olej”

Klouby hrají v lidském těle klíčovou roli. Avšak často se o jejich funkčnost a zdraví zajímáme příliš pozdě. Zejména v době, když už nás klouby trápí a pohyb je pro nás utrpením. Teprve poté se začínáme poohlížet po zázračné kloubní výživě a doufáme, že nám od bolesti uleví. Není nejšťastnější hledat pomoc až poté, co nastanou problémy, ale je dobré ji užívat už s předstihem, tedy preventivně. Jedině tak máme jistotu, že pro své klouby opravdu něco děláme.

Bez oleje by se motor v autě zadřel a potom by se musel celý vyměnit, je tomu tak? A stejné je to s vašimi klouby. I ony potřebují svůj „olej“, který byste jim měli dodávat v podobě kloubní výživy. Nejen v době zvýšené zátěže, ale i v období, kdy je nám již jasné, že čas zastavit nelze.

Správný pohyb kloubů je základ

Klouby se přirozeně opotřebovávají tím, jak stárneme, ale také například nesprávným způsobem cvičení. Ve své podstatě je obojí velmi těžké přiznat. Může být těžké přiznat si, že jsme staří a stejně tak může být pro někoho nepřijatelný fakt, že cvičí špatně a své kolenní klouby například špatnou technikou dřepu ničí. Základem zdravých kloubů není jen prevence, ale také správná technika cvičení či správné pohybové vzorce i v běžném životě. Rádi bychom vám proto představili produkt kloubní výživy, který by mohl být zajímavou alternativou v péči o klouby. Ostatně, sami jej užíváme a testujeme. Pojďte do toho s námi.

 Kloubní výživa

Co obsahuje Alavis Triple Blend?

Zákonitě se můžete ptát, proč zvolit právě Alavis Triple Blend. A zde je naše odpověď.

Účinnými látkami v oblíbené kloubní výživě pro koně, Alavisu Triple Blend, jsou glukosamin, chondroitin, MSM a kolageny Collyss a Cartidyss. Pojďme se tedy na tyto účinné látky podívat trochu zblízka.

klouby-alavis-clanek-magazin

Glukosamin (glukosamin sulfát)

Glukosamin je tělu naprosto vlastní látkou a přirozeně se vyskytuje v kloubních chrupavkách, zejména v tekutině okolo kloubů.  Je účinný hlavně při bolesti a zánětu doprovázejících artrózu kloubů. Glukosamin neúčinkuje okamžitě, ale až po více jak pravidelném měsíčním užívání. Glukosamin patří do skupiny léků symptomaticky pomalu působících při osteoporóze (SYSADOA). Jelikož účinek glukosaminu nastupuje opožděně, má také určitý “dojezd” a jeho účinky přetrvávají déle po vysazení. Dvou až tří měsíční přestávka v užívání glukosaminu se tedy jeví jako zcela bezproblémová. Glukosamin jako doplněk stravy se získává z ulit měkkýšů.

Chondroitin (chondroitin sulfát)

I chondroitin, stejně tak jako glukosamin, najdete ve velkém množství v chrupavkách a je taktéž symptomaticky pomalu působícím lékem při osteoartróze. Jeho funkcí uvnitř chrupavky je zadržování vody. Podobně jako glukosamin, je i chondroitin účinný při bolestech a zánětech spojených s artrózou kloubů. Chondroitin  jako suplement se získává extrakcí zvířecích chrupavek, například vepřových, hovězích či žraločích. I účinek chondroitinu nastupuje pozvolna během čtyř až šesti týdnů.

MSM (Methylsulfonylmethan)

MSM je organickou sloučeninou síry a používá se taktéž při zánětech, bolestech a otocích kloubů. Dle některých zdrojů účinkuje MSM mimo jiné jako antioxidant, který zabraňuje volným radikálům poškozovat nejen chrupavku, ale také kostní buňky a tkáně.

Kolagen Cartidyss

Kolagen Cartidyss je hydrolyzát chrupavky ve formě prášku, který se získává z mořských ryb žijících v oblasti severozápadní Francie. Jedná se o bohatý zdroj peptidů typu II, chondroitin sulfátu, glukosamin sulfátu, kyseliny hyaluronové a minerálů, které podporují nejen zdraví kloubů, ale také krásu pokožky.

Kolagen Collyss

Kolagen Collyss je je peptidový prášek bez barvy a bez chuti, který je získáván z kůží mořských ryb. Kolagen Collyss je velmi bohatým zdrojem peptidů typu I, který je jedním z nejdůležitějších organických složek kostí. Tím, jak stárneme, schopnost našeho těla vytvářet vlastní kolagen, klesá. Kůže pak ztrácí sílu a pružnost, což poznáte zejména podle vrásek, kloubů, které ztuhnou a začnou bolet a podle vlasů, které začnou slábnout. Kolagen Collys pochopitelně zcela nezabrání těmto změnám, které dříve či později dostihnou každého z nás, ale není snad lepší, aby tyto změny přišly později, než dříve? Respektive co možná nejpozději?

 flex-klouby  fa-flex-core-klouby   lady-lab-flexi-klouby