Rychlé hubnutí bez práce a námahy? Zapomeňte. Takhle to nefunguje!

Rychle zhubnout, rychle nabrat...

Potřebuji rychle zhubnout 15 kilo, ideálně do dvou měsíců. Na internetu určitě najdete různé diety na rychlé hubnutí. Odměnou vám ale bude zničené zdraví a jojo efekt s pár kily navíc oproti původní váze. Ne nadarmo se říká, rychle nabyl, rychle pozbyl. Věřte nám, pokud by takové diety skutečně fungovaly, neměli bychom problémy s obezitou. Hubnutí musí být pozvolné a jít ruku v ruce se změnou vašeho životního stylu. Jen tak nenaberete zhubnutá kila zpět. Poradíme vám, jak na to!

Proč vlastně nefungují diety?

Základem každé diety je omezení kalorického příjmu. Proto při dietě poměrně rychle hubnete. Tělo si zvykne na nižší energetickou hodnotu stravy, ale při návratu k běžnému jídelníčku kila zase vyletí nahoru. To byste museli být na dietě po zbytek života! Odměnou by vám bylo jen zničené zdraví. Proto je zásadní, aby vaše strava byla vyvážená po celou dobu hubnutí bez "nezdravých" zásahů v podobě půstů či hladovění.

Spalovace tuků - fithouse_1  Energetické tyčinky

Začněte jíst zdravě

Tato rada se zdá až příliš jednoduchá, přesto však, je zásadní, pokud chcete zdravě zhubnout.

Milujete fast food, sladkosti a nedokážete si představit nedělní oběd bez řízku a hranolek? Při hubnutí musíte na tyto potraviny zapomenout. Obsahují spoustu přidaného cukru, mají obrovskou energetickou hodnotu a zasytí vás jen na chvíli.

A jak by měl vypadat zdravý jídelníček? Zařaďte do něj hodně bílkovin, vlákniny, komplexních sacharidů a zdravých tuků. V praxi to znamená, že budete jíst libové kuřecí nebo krůtí maso, luštěniny, ovesné vločky, celozrnné pečivo, semínka, oříšky, jogurty, tvaroh, čerstvou zeleninu a ovoce. Vybírejte pouze kvalitní potraviny.

Raději vodu než slazenou limonádu

Slazené limonády obsahují obrovské množství přidaného cukru. Jen 1,5 litru limonády obsahuje 76 gramů cukru! Jen pro představu si toto množství odvažte na kuchyňské váze. Podobně je na tom i alkohol. Při hubnutí proto pijte raději vodu. Neobsahuje žádné kalorie. Pitný režim doplňte i pár šálky kvalitní kávy nebo zeleného čaje – tělu tím dodáte hodně antioxidantů.

rychle-hubnutí

co znamená Kalorický deficit

Bez něj také horko těžko zhubnete. Podstatou kalorického deficitu je vyšší energetický výdej než příjem. Ano, tušíte správně. Bez pohybu to také příliš nepůjde. A jak zahnat pocit hladu? Jezte hodně vlákniny a bílkovin. Zasytí vás na delší dobu.

Jezte 5 x denně v menších dávkách

Turo radu si vezměte k srdci. Může vám při hubnutí hodně pomoci. Avšak pozor, opět to musí být vhodné potraviny, žádné sladkosti nebo dokonce fast food. Dejte si ovoce, zeleninový salát, jogurt, sýr, kousek celozrnného pečiva s kvalitní šunkou. Vaše tělo bude hezky nastartované, nebude nic ukládat do tukových zásob a vy zaženete vlčí hlad.

Efektivní pohyb

Od stravy se přesuneme k pohybu. Každé hubnutí byste měli podpořit zdravým pohybem. Budete mít lepší pocit a kila půjdou rychleji dolů. Snažte se při pohybu zapojit co nejvíce svalů. Choďte na dlouhé procházky nebo začněte běhat. Pokud chcete také zpevnit tělo, přidejte silový trénink.

Po každém cvičení je důležité jídlo! Do 15 minut musíte tělu dodat sacharidy. Přibližně do hodiny doplňte bílkoviny s komplexními sacharidy! Co si to tedy máte ideálně dát? Kousek libového masa s nějakou přílohou a k tomu zeleninu. A proč je důležité po tréninku jíst? Abyste nehubli na svalech, ale na tuku.

Melatonin  

Hodně spěte a nenechte se stresovat

Psychická pohoda je při hubnutí hodně důležitá. Bezstarostný spánek podporuje spalování tuků. Spát byste měli 7-9 hodin! Pokud jste neustále ve stresu, zvyšuje se produkce hormonu kortizolu, který ukládá tuky do zásob a zvyšuje chuť k jídlu. A to určitě nechcete.

Najděte parťáka, který půjde do hubnutí s vámi!

Ve dvou se vše lépe táhne. Podpora při hubnutí je hodně důležitá. Uslyšíte od okolí, že určitě nezhubnete, protože k hubnutí musíte držet nejrůznější diety a ne jíst několikrát denně. Je to jen čirá závist! Výsledky na sobě uvidíte už po prvním měsíci. Spíše než na váze je zpočátku uvidíte na objemu. Proto před začátkem změřte své míry a pak už jen s úsměvem pozorujte, o kolik centimetrů jste hubenější.